Niedziela 13.03

Jedna z najbardziej znanych (i intensywnych) medytacji aktywnych OSHO. Oddychanie, uwalnianie emocji, skakanie, medytacja i celebracja, to najintensywniejsza medytacja. Weź ze sobą ubranie, które możesz spocić, butelkę z wodą i wszystko to co chcesz uwolnić.

Przyjdź, usiądź i rozmawiaj o tym co jest dla Ciebie ważne.

Penis Moim Przyjacielem to podróż przez nasze ciało, umiejętność zarzadzania energia życiowa (seksualna). Sztuka oddechu, napinania i rozluźniania ciała, oraz sztuka kochania się ze sobą. To nowe drogi które mogą zastąpić nabyte nawyki związane z pornografia, obsesje masturbacji i wyładowywania się tracąc energie życiową.

Sensualność i Seksualność to klucz do zdrowej relacji – omówimy i popraktykujemy Taoistyczne metody zarzadzania energia seksualna w kontakcie ze sobą i partnerem.

Sensualność i Seksualność to klucz do zdrowej relacji – także z twoim Penisem.

Ucząc tańca Kris zaobserwował jakim wyzwaniem jest dla wielu mężczyzn pozwolić sobie na połączenie z własnym ciałem, uczuciami, poczuciem bliskości z innymi, a szczególnie z innymi mężczyznami. Jednak to właśnie taniec potrafi wnieść w ich życie to czego im brakuje i przyspieszyć ich wewnętrzny rozwój.

Na naszym spotkaniu pracujemy nad transformacją męskości i zapraszamy zdrową, męską moc do naszych serc.

Warsztat jest oparty na standardach terapii tańcem i medytacji w ruchu, oraz uwalnianiu emocji poprzez taniec ekstatyczny. W tańcu spotkamy się z samymi sobą, naszymi bliskimi, a szczególnie z ojcem oraz zjednoczonym braterstwem całego świata. Przeżywamy podróż inicjacji męskiej gdzie stawiamy czoła naturze, staniemy się jej częścią i budzimy w sobie jej moc i sprawczość.

1. Jakie nawyki budują wolność finansową?

2. Jak wprowadzać właściwe działania do swojego życia? – budowanie zmiany.

3. Jak zarządzać swoimi finansami, aby się powiększały?

4. Działania metale wspierające wolność finansową.

Jak często wizje i plany na wielkie zmiany, realizację celi, spełnianie marzeń pozostają… no właśnie, w sferze wizji i planów? Czasami codzienność za bardzo wessała, coś przytłoczyło, coś odwróciło uwagę, wzięliśmy na siebie za dużo, chcieliśmy za szybko, pojawiły się nieoczekiwane problemy lub nie wyszło pozornie “nie wiedzieć dlaczego”. Całkiem sporo tego na nas czyha.

Dlatego pragnę przekazać Wam metodę, która wzmocni naszą męską energię działania. Przyjrzymy się temu co nas do tej pory ograniczało. A następnie ugruntujemy wprowadzenie w życie rzeczy dla nas ważnych w sposób, z jednej strony proaktywny i nieustępliwy, a z drugiej pełen wspierającej energii, lekkości i miłości do siebie. Wzmocnimy naszą wiarę w siebie oraz stworzymy struktury, w których będziemy się mogli wzajemnie wspierać i mobilizować po zakończeniu festiwalu. Dodatkowo otrzymacie materiały, aby z poznanej metody korzystać samodzielnie w przyszłości.

Zapraszamy na warsztat, na którym będziecie mogli w działaniu twórczym przyjrzeć się samym sobie oraz wyrazić różne jakości, w których przejawia się Wasza męskość. Będziemy pracować przede wszystkim metodą teatru procesowego. Jest to metoda, w której nie odgrywamy ról, ale improwizujemy, czerpiąc zarówno z naszych życiowych doświadczeń, jak również z impulsów płynących do nas “tu i teraz”, ze stanu, w którym się w danej chwili znajdujemy i w jakim znajdują się nasi partnerzy. Jako Grupa Performatywna Chłopaki używamy tych technik jako formy rozszerzenia i pogłębienia pracy rozwojowej, wplatając je do naszej praktyki cotygodniowego kręgu. W ten sposób, opierając się na osobistych historiach członków naszej grupy, stworzyliśmy spektakl “Chcieliśmy porozmawiać o męskości, a zostaliśmy przyjaciółmi”.

Sztuka Dotyku to warsztat podczas którego nauczysz się jak uczynić swój dotyk bardziej świadomym i obecnym. Dotyk który płynie z serca i obecności niesie ze sobą transformującą moc która jest w stanie poruszyć struktury starych wzorców. Pozwala na to by rozluźnić się i puścić zewnętrzne i wewnętrzne napięcia. Bez nacisku na robienie czegokolwiek pozwala po prostu BYĆ. Być obecnym w tu i teraz w ciele, z tym co jest. Obecny i świadomy dotyk niesie ze sobą jakość głębokiego odprężenia i bezpieczeństwa. Poczucie bycia we własnym przepływie. To wszystko składa się na głębokie doświadczenie samego siebie i niesie potencjał głębokiego uzdrowienia i powrotu do swojej esencji. Dotykaj i pozwól sobie na bycie dotykanym. Dowiesz się Jak zadbać o swoje granice. Jak faktycznie dać komuś to czego chce i potrzebuje oraz jak komunikować swoje własne potrzeby i pragnienia. Doświadczysz czy łatwiej Ci przyjmować, czy dawać i jak to zbalansować. Sprawdzisz czy potrafisz na chwilę puścić kontrolę, poddać się i odprężyć i czy potrafisz pozwolić sobie na przyjemność w braniu tego czego chcesz. Doświadczysz Medytacji Dotyku. To medytacja która niesie ze sobą świeżość, głębię i odprężenie bycia w chwili obecnej i ma potencjał do rozpuszczenia wielu wzorców w naszej podświadomości dotyczących intymności, bliskości, dotyku i przyjmowania miłości.

Będąc w relacji z pewnością doświadczyłeś momentów, kiedy podczas trudnej wymiany zdań zacząłeś się oddalać i tracić poczucie bliskości z ważną dla Ciebie osobą. Jedną z naturalnych reakcji jest próba unikania trudnych rozmów z obawy, że relacja zacznie się psuć. Jednocześnie, ten wewnętrzny konflikt niewypowiedzianych słów i niepozałatwianych spraw sprawia, że napięcie rośnie i jeszcze trudniej jest wtedy utrzymać bliskość.

Podczas tego warsztatu dowiesz się jakie nawyki komunikacyjne i przekonania powodują, że dwoje ludzi zaczyna oddalać się od siebie oraz poznasz sposoby na to, jak zmienić swoją postawę i komunikację za pomocą Nonviolent Communication, by trudne rozmowy wręcz pomagały budować głębię w relacji, bliskość i poczucie bezpieczeństwa.

Jestem mężem, ojcem, terapeutą.

Od dwudziestu lat zasiadam w męskich kręgach. Stąd wziął się pomysł na warsztat dla mężczyzn „W stronę ojca”. Zachęcam mężczyzn, aby spotkali się ze wszystkimi uczuciami, które wzbudza relacja z ojcem. I zaopiekowali się sobą. Aby uczyli się być dla siebie „dobrym opiekunem”.

W swojej pracy korzystam z metod psychologii skierowanej na proces, ustawień systemowych, szamanizmu.

Na Men’s Medicine zaproszę Cię do kilku doświadczeń poprzez słowo, ruch, wizualizację. Będziesz miał okazję przyjrzeć się swoim poglądom, emocjom, relacjom. Z intencją wewnętrznego wzmocnienia.

Więcej o mojej pracy: @warsztatymeskie

Human Design mówi, że rodzimy się z pewną ilością zdeterminowanych cech psychofizycznych, które można określić znając moment urodzenia. Na tej podstawie podpowiada, jak podejmować decyzje i świadomie wchodzić w relacje, zarówno te prywatne, jak i biznesowe. To narzędzie, które pozwala odkryć Twoją indywidualność, dać Ci wgląd w to “jakim ludzikiem grasz” w tym życiu. Brzmi mało realnie? Problem w tym że działa. Przyjdź i się przekonaj.

W męskim gronie porozmawiamy o następujących aspektach Human Design:

– Typy energetyczne: dostępność energii do działania, inicjowanie, czekanie na zaproszenie

– Jaka praca będzie nam służyć, a jaka może być nieodpowiednia

– Receptywność na energię – co jest moje, a co przychodzi z zewnątrz: emocje, stres, strach, poczucie własnej wartości, komunikacja, myślenie logiczne

– Twój autorytet decyzyjny – jak słuchać swojego ciała przy podejmowaniu decyzji, jak unikać szkodliwego wpływu z zewnątrz

– Samoakceptacja i uwalnianie niewspierających programów mentalnych

– Relacje: czy potrzebuję “drugiej połówki jabłka”, magnetyzm, dominacja, dopełnianie

– Konfiguracja energetyczna Human Design, a seksualność: intymność, pragnienie stymulacji, wzmacnianie energii, tantra

– Human Design jako (brakująca) instrukcja do swoich dzieci

Teorię będziemy równoważyć dyskusją, korzystając ze znajomości grafów Human Design uczestników. Spotkanie będzie przestrzenią otwartą na Twoją autentyczność, szczerość i dzielenie się swoimi doświadczeniami, odczuciami i spostrzeżeniami.

WAŻNE: Przed spotkaniem wygeneruj swój graf Human Design, na przykład tutaj: https://www.mybodygraph.com/free-bodygraph, będziesz potrzebował do tego daty i możliwie dokładnej godziny urodzenia. Dzięki temu to czego się dowiesz będziesz mógł odnieść bezpośrednio do siebie.

Wspólnie zakończymy podróż i zamkniemy przestrzeń Festiwalu.