Sobota 12.03

Hatha Yoga to praktyka stworzona przez mężczyzn, dla mężczyzn. W XX wieku na jej podstawie stworzona została joga posturalna, która zyskała popularność na Zachodzie jako forma ćwiczeń rozwijających siłę, elastyczność, dająca rozluźnienie ciała i koncentrację umysłową. Utracony został jednak prawdziwy cel praktyki, którym jest przebudzenie uśpionej energii (śakti), istniejącej na poziomie ciała subtelnego.

Praktyka wykorzystuje elementy subtelnej jogicznej anatomii, takie jak chakry, pranę czy nadi. Polega na utrzymywaniu ciała w dobrej kondycji fizycznej oraz regularnym wykonywaniu technik składających się z pozycji ciała (asan), technik oddechowych (pranayam), gestów ciała (mudr) oraz technik koncentracji i medytacji (dhyana).

Celem praktyki jest wyzwolenie (moksha), czyli uwolnienie świadomości spod wpływu umysłu, uwarunkowań indywidualnych oraz kulturowych.

Należy przyjść ubranym w strój umożliwiający swobodny ruch oraz zabrać ze sobą swoją matę do ćwiczenia

Przyjdź, usiądź i rozmawiaj o tym co jest dla Ciebie ważne.

Przy okazji współczesnych wydarzeń inspirowanych tantrą zazwyczaj wspomina się o biegunach męskich i żeńskim. Często jednak zapomina się co pierwotnie miało na celu to rozróżnienie oraz czego dotyczyło. Wykład ten ma na celu przybliżenie zagadnienia polaryzacji w tantrze, tego skąd się wziął ten koncept oraz w jaki sposób służył w praktykach tantrycznych. Omówimy czym w kontekście metafizyki jest pierwiastek męski oraz żeński, jaka jest ich rola w kontekście praktyki jogi oraz tantrycznych technik seksualnych.

Tom de Winter, jako nasz gość specjalny i mężczyzna z wieloletnim doświadczeniem warsztatowym przygotuje dla nas coś wyjątkowego, wiec z przyjemnością damy się zaskoczyć! O Tomie www.meskiewarsztaty.com

Czyli najlepsze co my jako mężczyźni możemy sobie dać. Miłość, Obecność, Świadomość i otwarte Serce i Prawdę. Będziemy wspólnie nurkować głęboko w podświadome wzorce i zapraszać je na zewnątrz. Dzielić się tym co w nas autentyczne i tym co porusza nas najbardziej. Dążyć do uzdrowienia relacji z naszymi ojcami, męskim rodem i linią. Z Ojcem i synem wewnątrz i na zewnątrz. Zmieniać wzorzec męskości i męskich relacji. Odkrywać swoją Moc, Męskości, Integralność, Odwagę i Wrażliwości jako Mężczyzna.

Powiem krótko.

Od niemal 30 latach zbieram doświadczenia na ścieżce rozwoju osobistego, duchowego i terapeutycznego. Gdybym dzisiaj mógł podzielić się z każdym człowiekiem tylko jedną praktyką, która pozostawi ten świat lepszym miejscem do życia, to byłaby to właśnie ta praktyka, którą przedstawię podczas Festiwalu.

Mam wrażenie, że w świecie rozwoju osobistego i duchowego z Obecnością jest trochę jak z Yeti.

Wszyscy o nim mówią, ale rzadko kto rzeczywiście go widział, dotknął czy zaprzyjaźnił się z nim.

Tymczasem ucieleśniona Obecność jest podstawową męską jakością opisywaną przez większość nurtów rozwoju duchowego i osobistego. Jest jakością kompletnie odmieniającą nasze doświadczenie w każdym obszarze życia. W szczególności w relacjach, gdzie prawdziwa męska Obecność stanowi najsilniejszy afrodyzjak, czyli upragnioną męską jakością poszukiwaną przez wszystkie świadome Kobiety.

Tylko gdzie mieliśmy przesiąknąć tą podstawową jakością, skoro jako Mężczyźni w większości niesiemy piętno kompletnie fizycznie, emocjonalnie, mentalnie i duchowo nieobecnych Ojców?

Dlatego praktyka ta stanowi fundamentalny element, który wprowadzam gdy pracuję ludźmi.

Podczas warsztatów poznasz techniki śpiewu gardłowego wykorzystywane przez Szamanów z Syberii, Mongolii i Tuwy. Praca z śpiewem gardłowym to nie tylko muzyka, ale potężna technika głębokiej pracy ze swoją energią i połączenia z pierwotną męską energią naszych przodków.

Zapraszam Cię z całego serca do głębokiej, sensualnej podróży, łączącej pracę z podświadomością w hipnozie oraz tantryczną pracę z energią.

Podczas warsztatu:

– Nauczysz się, praktycznych narzędzi poruszania i kontrolowania energii seksualnej poprzez pranajamy oraz techniki tantryczne i taoistyczne, aby móc kochać się dłużej, oddzielając orgazm od wytrysku.

– Odbędziesz hipnotyczną podróż w czasie której przekonasz się, jak stan hipnozy może poszerzyć Twoje postrzeganie przyjemności i pomóc odkryć Twoje podświadome pragnienia i fantazje…

– Jeśli sobie pozwolisz, będziesz mieć okazję wzbogacić świat Twoich doznań, i wznieść się na zupełnie nowy poziom odczuwania zmysłowej przyjemności

W ostatnich latach metody pracy z poszerzonymi stanami świadomości – czy to w klinikach z terapią psychodeliczną czy za pomocą różnych naturalnych metod – stają się coraz bardziej popularne.

Wiele z nich ma ogromne zastosowanie również w procesach związanych z naszą męskością – tym, w jaki sposób rozumiemy naszą tożsamość jako mężczyzny i jak chcemy ją realizować. Nieraz dzieje się to przez ugruntowywanie i wzmacnianie aspektów kojarzonych jako typowo męskie, a nieraz przez łamanie stereotypów i odnajdywanie się poza standardową strefą komfortu, w uczuciach i postawach które dawno temu wyparliśmy, by dopasować się do otoczenia.

Na tym warsztacie Tomek przekaże Ci esencję podejścia psychologii transpersonalnej, opowie o różnych zjawiskach, które mogą się przy takiej pracy pojawić i przeprowadzi przez jeden z takich procesów.

Będziemy Celebrować naszą męską wspólnotę wraz z majańską medycyną Kakao. Przed ceremonią lepiej nie jeść za dużo, ani nie jeść ciężkiego jedzenia. Przyjdź w wygodnym ubraniu i weź ze sobą butelkę wody, bo będziemy się ruszać. Szczegóły na miejscu.